Connect4Innovation: Birleşik Krallık-Türkiye Yükseköğretim Kurumları İş Birliği

 British Council tarafından desteklenen "Connect4Innovation: UK-Türkiye Higher Education Institutional Partnerships Fund" projesi; Aktif öğrenme için geliştirilmiş öğretme becerilerinin kazandırılarak nitelikli öğrenmenin sağlanması ve etkileşimli bir insan kaynakları sistemi analitiğinin yaşama geçirilmesini amaçlamaktadır.

Proje Destekçisi

 


British Council

Proje Ortağı

 


Strathclyde Üniversitesi

Aktif Öğrenme

Aktif öğrenme yöntemleriyle akademisyenlerin öğretim becerilerinin geliştirmeyi hedefleniyor. Bu doğrultuda pedagoji, müfredat ve değerlendirme yöntemleri gibi farklı öğretim yeteneklerinin arttırılması ve yükseköğretim kurumlarında öğrenme kalitesinin iyileştirilmesi amaçlanıyor.

Öğrenme İstasyonları

Öğrenme İstasyonu modeli; öğrencilerden akademisyenlere, mezunlardan endüstri ortaklarına kadar farklı paydaşlar için aktif öğrenme ortamları oluşturuyor. İTÜ MEM’in çalışmasıyla kurulan model, hedef kitlesine yönelik biçimlenen, modüler ve esnek yaklaşımlara sahip.

BEE'NOME

BEE'NOME; İTÜ ekosistemi içerisinde bilgi, beceri ve deneyim alışverişini kolaylaştırmak üzere kitle kaynak kullanımı (crowdsourcing), birlikte yaratma (co-creation) ve açık eğitim ilkeleriyle İTÜ MEM tarafından geliştirilen bir yetenek yönetim sistemidir.    


Öğrenme İstasyonları Eğitimi


Card image cap
Aktif Öğrenme Projesine Destek

İTÜ MEM'in Stratchlyde Üniversitesi ortaklığında hazırlanan aktif öğrenme projesi, Connect4Innovation çağrısı kapsamında British Council tarafından desteklenmeye değer görüldü. İki yıl sürecek projeyle öğrenciler, mezunlar, akademisyenler ve endüstriden ortakları kapsayan bir “aktif öğrenme modeli” geliştirilmesi sağlanacak.

Haber Detayı
Card image cap
Strathclyde Üniversitesi Ziyareti

Connect4Innovation projesi paydaşımız Strathclyde Üniversitesi tarafından ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaret kapsamında Eğiticinin Eğitimi programı tasarlandı ve Öğrenme İstasyonu modeli üzerine yoğun çalışmalar gerçekleştirildi.

Haber Detayı
Card image cap
Yükseköğretimde Uygulamalı Ders Tasarım Atölyesi

İstanbul Teknik Üniversitesi Eğitimde Mükemmeliyet Merkezi (İTÜ-MEM) tarafından, Koç Üniversitesi Öğrenme ve Öğretme Ofisi (KOLT) iş birliği ile 27 Temmuz 2023'te yüz yüze "Yükseköğretimde Uygulamalı Ders Tasarım Atölyesi" etkinliği gerçekleştirildi!

Haber Detayı
Card image cap
Öğrenme İstasyonları Eğitimi

İTÜ Eğitimde Mükemmeliyet Merkezi (İTÜ MEM) tarafından uygulanan bir öğrenme-öğretme modeli olan Öğrenme İstasyonları, öğrenci ve akademisyenleri bir araya getirerek aktif öğrenme ortamları oluşturan, çoklu öğrenme biçimlerini tanıyan bir öğrenme deneyimi tasarım modelidir.

Haber Detayı

BEE'NOME

 BEE'NOME, İTÜ Eğitimde Mükemmeliyet Merkezi tarafından geliştirilen bir yetenek yönetim sistemidir.